VW T-Cross 1,0 TSI Life DSG 110HK 5d 7g Aut.
VW T-Cross 1,0 TSI Life DSG 110HK 5d 7g Aut. egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 110 / 81 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.326 kg |
| Længde | 423 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 158 cm |
| Tophastighed | 189 km/t |
| Max påhæng | 1.100 kg |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 434 kg |
| CO2 udledning | 141,0 g/km |
Beskrivelse
FLOT OG VELHOLDT - LEVERES NYSERVISERET.. 2 X DÆK MEDFØLGER..
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, Automatgear, Bagagerumsdækken, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Parkeringssensor for/bag, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB-C tilslutning, 16" Alufælge, Metallak, Tagræling, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Vejbaneassistent
-
234.900 kr.
-
Kilometer31.887
-
Benzin19,5 km/l
-
1. reg08/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år
Del på Facebook