VW Passat Variant 1,5 TSI EVO ACT Comfortline Premium DSG 150HK Stc 7g Aut.
VW Passat Variant 1,5 TSI EVO ACT Comfortline Premium DSG 150HK Stc 7g Aut. egenskaber
| Farve | Sølv |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.506 kg |
| Længde | 476 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 151 cm |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 26 jan 2026 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 554 kg |
| CO2 udledning | 126,0 g/km |
Beskrivelse
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, Aut. nedblændeligt bakspejl, Aut. Start/stop, Automatgear, Bagagerumsdækken, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, El-håndbremse, El-justerbar lændestøtte, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler
-
174.900 kr.
-
Kilometer137.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg12/2018
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år
Del på Facebook