VW ID.3 Pure Performance
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.672 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Batteristørrelse | 45,0 kWh |
🚗 VW ID.3 Pure performance – 45 kWh – Topudstyret – Kun 33.000 km – Klar til levering! 🚗
Der medfølger sommer / vinterhjul til bilen med rigtig god mønster!
Her får du en yderst velholdt og velkørende Volkswagen ID.3 i den økonomiske Pure Performance-version med 45 kWh batteri – perfekt til pendling og daglig kørsel.
Bilen har kun kørt 33.000 km og fremstår flot både inde og ude. En ideel elbil med lave driftsomkostninger, god komfort og moderne teknologi.
⭐ Udstyrshøjdepunkter:
*Adaptiv fartpilot
*360 graders bakkamera og frontkamera
*2x USB C udgange i for samt i bag
*Sommer / vinterhjul
*Ambientebelysning
*Navigation
*Blindvinkelassistent
*Vognbaneassistent
*Skiltegenkendelse
*2-zone klimaanlæg
*Sædevarme i for
*Apple CarPlay / Android Auto samt DAB
*Parkeringssensorer for & bag
*LED forlygter
*Digital cockpit
*Multifunktions-læderrat m. varme
*Nøglefri start
Samt meget mere – bilen er spækket med udstyr!
⚡️ DC ladning - Op til 70KW
⚡️ AC ladning 2 faset opladning - Op til 7,4KW
⚡️ Rækkevidde - Op til 346km WLTP
🤝 Derfor skal du handle hos Brørup Bilcenter ApS:
✔️ Udvidet tryghed med Fragus garantier
✔️ Finansiering i samarbejde med Santander – fleksible løsninger tilpasset dig
✔️ Eget værksted – professionel klargøring, vedligeholdelse og håndtering af reklamationer
✔️ Medlem af Dansk Bilbrancheråd og Autobranchen Danmark - Din garanti for en god handel.
Åbningstider salgsafdeling:
Hverdage 8.00 - 17.00
Søndag 11.00 - 15.00
Tlf. salgsafdeling:
Allan – 51 29 58 45
Casper – 29 95 41 48
Ring / skriv gerne i forvejen så i undgår at køre forgæves.
Se alle billeder eller flere top klargjorte biler på www.brorupbiler.dk
FULD UDSTYRSLISTE:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, automatgear, aircondition, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, varme i rat, 2 zone klima, køl i handskerum, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, dæktryksmåler, isofix, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, antispin
-
154.900 kr.
-
Kilometer33.000
-
1. reg12/2022
-
Modelår2022