Toyota Yaris 1,5 VVT-I T3 Smart 125HK 5d 6g
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 125 / 92 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.146 kg |
| Længde | 394 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 850 kg |
| Sidst synet | 29 jul 2025 |
| Moment | 153 nm |
| Lasteevne | 409 kg |
| CO2 udledning | 118,0 g/km |
TOPMODELLEN MED HEAD-UP DISPLAY - LED-LYGTER - SMART ENTRY - BEMÆRK ANHÆNGERTRÆK -
12V udtag, Aircondition, Android Auto, Apple CarPlay, Bakkamera, Automatisk nedbl. spejl, Automatisk op-/nedblænding, Bagagerumsdækken, Bluetooth, DAB radio, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Head-up display, Håndfri telefon, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri døre, Nøglefri start, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 16" Alufælge, Fuld LED forlygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tågelygter, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Rat m. varme, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, Isofix, Lyssensor, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, Anhængertræk aftageligt
-
139.900 kr.
-
Kilometer99.000
-
Benzin24,2 km/l
-
1. reg07/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.520 kr. pr. år