Toyota Auris Touring Sports 1,8 VVT-I Hybrid H2 Premium E-CVT 136HK Stc Aut.
Toyota Auris Touring Sports 1,8 VVT-I Hybrid H2 Premium E-CVT 136HK Stc Aut. egenskaber
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 136 / 100 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.800 |
| Airbags | 8 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.410 kg |
| Længde | 456 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Max påhæng | 345 kg |
| Sidst synet | 17 sep 2024 |
| Moment | 142 nm |
| Lasteevne | 405 kg |
| CO2 udledning | 85,0 g/km |
Beskrivelse
BEMÆRK VINTERHJUL MEDFØLGER - TIDLIGERE UNDERVOGNSBEHANDLET - SAMT ANHÆNGERTRÆK....
12V udtag, armlæn, Automatgear, Automatisk parkeringssystem, Bagagerumsdækken, Bakkamera, Bluetooth, El-justerbar lændestøtte, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg, Navigation, Parkerings assistent, Parkeringssensor for/bag, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 16" Alufælge, Anhængertræk, Indfarvede kofangere, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Vinterhjul medfølger, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Højdejusterbart passagersæde, ABS, Airbag, Antispin, Dæktrykssensor, Isofix, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Undervognsbehandlet
-
89.900 kr.
-
Kilometer177.000
-
Hybrid-Benzin27 km/l
-
1. reg09/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift920 kr. pr. år
Del på Facebook