Skoda Fabia TSi 90 Ambition
Skoda Fabia TSi 90 Ambition egenskaber
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.109 kg |
| Længde | 399 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 9 okt 2025 |
| Moment | 160 nm |
| Lasteevne | 455 kg |
Beskrivelse
✅ UNDERVOGNSBEHANDLET
✅ MICELIN CROSS CLIMATE HELÅRSDÆK
✅ SÆDEVARME
✅ AIRCONDITION
✅ BLUETOOTH
Michelin helårsdæk, undervognsbehandlet, aircondition, sædevarme, 4x el-ruder, el-sidespejle m/varme, håndfrit til mobil, fartpilot, fjernb. centrallås, tågelygter, højdejust. førersæde, læderrat, splitbagsæde, isofix, airbag, esp
-
79.900 kr.
-
Kilometer108.000
-
Benzin21,3 km/l
-
1. reg04/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook