Skoda Enyaq iV Sportline
| Farve | Sølv |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.042 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 18 dec 2024 |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
✅ VARMEPUMPE
✅ SPORTSSÆDER
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ ELEKTRISK BAGKLAP
✅ APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 531 KM.
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling
⭐ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti i op til 36 mdr.
⭐ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
UDSTYR
Varmepumpe, Matrix IQ led forlygter, sportssæder med elektrisk føresæde med memory, 19" alufælge, svingbart anhængertræk, adaptiv fartpilot, 3 zonet klimaanlæg, varme i rattet, sædevarme, apple carplay / android auto, navigation, bakkamera, parkeringssensor for & bag, mørktonede ruder i bag, digitalt cockpit, multifunktionsrat i læder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, airbag, automatisk lys, fjernlysassistent, isofix, esp, automatgear
-
269.900 kr.
-
Kilometer74.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder