Skoda Enyaq iV RS Coupé
| Farve | Grå |
| Type | Coupé |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 299 / 220 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.180 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Moment | 460 nm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
HIGHLIGHTS
✅ ELEKTRISK SVINGBART TRÆK (SEMI AUTOMATISK)
✅ SPORTSSÆDER MED EL INDSTILLING/MEMORY FØRERSÆDE
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ ELEKTRISK BAGKLAP MED VIRTUEL PEDAL
✅ GLASTAG
✅ CANTON HØJTTALERE
✅ MATRIX BEAM FORLYGTER + LED BAGLYGTER M. ANIMERET BLINKLYS
✅ VARME I RAT + SÆDER (FOR OG BAG) + FRONTRUDE
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling
⭐ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti i op til 48 mdr.
⭐ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
UDSTYR
299 HK, FIREHJULSTRÆK, 3 zone klima, 21" alufælge, sportssæder el indst. /memory førersæde, multifunktionsrat læder, højdejust. forsæder, svingbart træk (elektrisk), el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, matrix led forlygter, led baglygter med animeret blinklys, mørktonede ruder i bag, automatgear, nøglefri tænding + nøglefri adgang, sædevarme inkl. varme i bagsæde, varme i forrude, varme i rat, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, 4x el-ruder, el betjent bagklap med virtuel pedal, navigation, usb-c tilslutning, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, parkeringssensor for + bag, bakkamera, automatisk nødbremsesystem, headup display, integrerede rullegardiner bagdøre, armlæn for + armlæn bag m. skilem, splitbagsæde, vognbaneassistent, vognbaneskiftassistent.
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr/specifikationer iht. danske modeller
-
289.900 kr.
-
Kilometer63.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder