Renault Mégane Sport Tourer 1,5 Blue DCi Bose EDC 115HK Stc 7g Aut.
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.473 kg |
| Længde | 462 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Max påhæng | 1.700 kg |
| Sidst synet | 9 jan 2026 |
| Moment | 260 nm |
| Lasteevne | 516 kg |
| CO2 udledning | 108,0 g/km |
BEMÆRK UDSTYR - MASSAGE I FØRERSÆDE - BOSE LYDANLÆG - ADDAPTIV FARTPILOT - HEAD-UP DISPALY - TRÆK - SAMT 2 SÆT HJUL - 17" PÅ VINTERDÆK - 16" PÅ SOMMERHJUL
Aut. lys, Diesel partikelfilter, Elektrisk parkeringsbremse, Ikke ryger, indfarvede kofangere, Lane Assist, Sports sæder, Varme i rattet, 17" Alufælge, Anhængertræk, LED baglygter, LED forlygter, Lygtevasker, tagræling, Tonede ruder, Tågelygter, Bagagerumsdækken, Dellæder kabine, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Splitbagsæde, 12V udtag, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk nedbl. spejl, AUX stik, bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Head-up display, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Massage i førersæde, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Servo, USB stik, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Vejbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, El-justerbar lændestøtte, Elruder for/bag
-
119.900 kr.
-
Kilometer122.000
-
Diesel24,7 km/l
-
1. reg11/2019
-
Modelår2018
-
Grøn afgift3.600 kr. pr. år