Renault Clio IV TCe 90 GO! Sport Tourer
Renault Clio IV TCe 90 GO! Sport Tourer egenskaber
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 900 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.063 kg |
| Længde | 427 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 21 jan 2026 |
| Moment | 140 nm |
| Lasteevne | 525 kg |
Beskrivelse
kørecomputer, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, vinterhjul, træk, tagræling, tågelygter, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, nightvision, 4 airbags, esp
-
79.990 kr.
-
Kilometer139.000
-
Benzin21,6 km/l
-
1. reg03/2020
-
Modelår2019
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook