Polestar 2 Performance AWD
Polestar 2 Performance AWD egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 408 / 300 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 2.100 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 25 apr 2025 |
| Moment | 660 nm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Beskrivelse
✅ SVINGBART ANHÆNGERTRÆK
✅ GLASTAG
✅ APPLE CARPLAY
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ ELEKTRISKE SPORTSSÆDER MED MEMORY I FØRESÆDET
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 442 KM.
El-justerbare sæder med memory i føresædet, adaptiv fartpilot, Harman/Kardon lysdsystem, svingbart anhængertræk, fuldaut. klimaanlæg, varme i rattet, sædevarme, apple carplay / android auto, navigation, bakkamera med 360° kamera, parkeringssensor for & bag, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk lys, dab+ radio, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, 20" alufælge, glastag, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, airbag, esp, isofix, splitbagsæde, multifunktionsrat, læderrat, digitalt cockpit, mørk loftbeklædning
-
229.900 kr.
-
Kilometer54.000
-
1. reg09/2021
-
Modelår2021
Del på Facebook