Peugeot e-208 GT
Peugeot e-208 GT egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 156 / 115 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.430 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Moment | 270 nm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Batteristørrelse | 51,0 kWh |
Beskrivelse
✅ BEMÆRK 54 KW BATTERI & 156 HK
✅ BAKKAMERA
✅ APPLE CARPLAY
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ SPORTSSÆDER I DELLÆDER
✅ ELEKTRISK FØRESÆDE MED MASSAGE
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 407 KM.
Sportssæder i læder/alcantara med elektrisk føresæde og massage, 17" alufælge med helårsdæk, klimaanlæg, bakkamera, parkeringssensor for & bag, adaptiv fartpilot, mørktonede ruder i bag, nøglefri tænding, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, splitbagsæde, 3D digitalt cockpit, sædevarme, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, apple carplay / android auto, navigation, dab+ radio, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, regnsensor, isofix, automatisk lys, airbag, esp
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr iht. danske modeller
-
176.900 kr.
-
Kilometer10.000
-
1. reg03/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook