Peugeot 308 SW 1,5 BlueHDi Style+ 130HK Stc 6g
Peugeot 308 SW 1,5 BlueHDi Style+ 130HK Stc 6g egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.437 kg |
| Længde | 458 cm |
| Bredde | 204 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 11 mar 2025 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 463 kg |
| CO2 udledning | 95,0 g/km |
Beskrivelse
RIGTIG VELHOLDT - SERVICE PASSET SAMT UNDERVOGNSBEHANDLET... BEMÆRK ANHÆNGER TRÆK SAMT VINTERHJUL MEDFØLGER....
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. Start/stop, Automatisk nedbl. spejl, Bluetooth, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 16" Alufælge, Anhængertræk, Indfarvede kofangere, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Vinterhjul medfølger, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Ikke ryger, Service overholdt, tidl undervognsbehandlet
-
74.900 kr.
-
Kilometer185.000
-
Diesel30,6 km/l
-
1. reg03/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift2.440 kr. pr. år
Del på Facebook