Peugeot 208 1,2 PureTech Allure+ EAT8 100HK 5d 8g Aut.
Peugeot 208 1,2 PureTech Allure+ EAT8 100HK 5d 8g Aut. egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.201 kg |
| Længde | 405 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 8 maj 2025 |
| Lasteevne | 424 kg |
Beskrivelse
BEMÆRK 8 TRINS AUTOMATGEAR - SERVICE OVERHOLDT...
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, Automatisk nedbl. spejl, Bagagerumsdækken, Bakkamera, Bluetooth, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Nøglefri start, Nøglefri døre, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, USB-C tilslutning, 16" Alufælge, LED baglygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Vejbaneassistent
-
119.900 kr.
-
Kilometer106.000
-
Benzin22 km/l
-
1. reg05/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år
Del på Facebook