Peugeot 2008 1,2 e-THP Allure 130HK 5d 6g
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.295 kg |
| Længde | 415 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 155 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.250 kg |
| Sidst synet | 2 dec 2025 |
| Moment | 230 nm |
| Lasteevne | 380 kg |
| CO2 udledning | 110,0 g/km |
BEMÆRK GRIP CONTROL Nøglefunktioner ved Grip Control på Peugeot 2008:
Køreindstillinger: Systemet har typisk flere indstillinger, herunder standard, sne, mudder, sand og ESP off.
Aktivering: Betjenes via et drejehjul på midterkonsollen, hvilket gør det nemt at skifte indstilling under kørsel.
Funktion: Det er ikke ægte firehjulstræk, men en forbedret elektronisk styring af forhjulene, der arbejder sammen med bilens ESP.
MASSER AF UDSTYR.. BLA. FULD LÆDERKABINE - GLASTAG - SAMT MEGET MEGET MERE..
12V udtag, Aut. nedblændeligt bakspejl, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg, Servo, Regnsensor, Parkeringssensor for/bag, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, 17" Alufælge, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderkabine, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Gardin-airbag, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Side-airbag, Startspærre, Glastag
-
104.900 kr.
-
Kilometer57.000
-
Benzin20,8 km/l
-
1. reg11/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år