Nissan Qashqai 1,3 MHEV Mild hybrid Tekna X-Tronic 158HK 5d 7g Aut.
| Type | Sedan |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 158 / 116 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.300 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.505 kg |
| Længde | 442 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Max påhæng | 1.800 kg |
| Lasteevne | 480 kg |
| CO2 udledning | 143,0 g/km |
BEMÆRK TRÆK TIL 1800 KG. - VINTERHJUL MEDFØLGER - SERVICE PASSET...
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, Aut. nedblændeligt bakspejl, Aut. Start/stop, Automatgear, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, El indst. førersæde, El-håndbremse, El-justerbar lændestøtte, El-spejle med varme, Elektrisk bagklap, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 19" Alufælge, Anhængertræk aftageligt, Fuld LED forlygter, Indfarvede kofangere, Vinterhjul medfølger, Tonede ruder, Tågelygter, Armlæn, Bagagerumsdækken, 360° kamera, ABS, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, Isofix, Lyssensor, Skiltegenkendelse
-
244.900 kr.
-
Kilometer77.000
-
Hybrid-Benzin19,2 km/l
-
1. reg03/2023
-
Modelår2022
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år