Mercedes-Benz Sprinter 316 2,1 CDI R3 163HK Ladv./Chas. 6g
Mercedes-Benz Sprinter 316 2,1 CDI R3 163HK Ladv./Chas. 6g egenskaber
| Farve | Hvid |
| Døre | 2 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 163 / 120 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.100 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.695 kg |
| Længde | 669 cm |
| Bredde | 199 cm |
| Højde | 242 cm |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Max påhæng | 2.800 kg |
| Lasteevne | 805 kg |
Beskrivelse
Rigtig fin og velholdt Ladbil med alulad.... undervognsbehandlet... træk til 2800 kg med bremser.
tidl undervognsbehandlet, Anhængertræk, Kopholder, 12V udtag, Aircondition, Elruder for, El-spejle, Servo, USB stik, 2 Airbags, ESP, Startspærre
-
109.900 kr.
-
Kilometer165.712
-
Diesel12,3 km/l
-
1. reg12/2016
-
Modelår2017
Del på Facebook