Kia Rio CVVT Active
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 86 / 63 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.158 kg |
| Længde | 405 cm |
| Bredde | 172 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Max påhæng | 900 kg |
| Sidst synet | 22 jan 2025 |
| Moment | 121 nm |
| Lasteevne | 402 kg |
✅BEMÆRK Flot og velholdt Kia Rio 1,2 84HK
✅Motor: 1,2 84HK Benzin motor - 21,3 km/l - ½ årlig ejerafgift kr. 460
Highlights:
⭐ 16" Alufælge
⭐ Fuldaut. klima
⭐ Fartpilot
⭐ Parkeringsensor i bag
⭐ C-lås
⭐ Bluetooth
⭐ Sædevarme
⭐️ ISOFIX
⭐ SUVO undervognsbehandlet
⭐ Alle service overholdt på autoriseret Kia værksted
Komplete udstyrs liste: Fuldaut. klima, Bluetooth, Vognbaneassistent, Dæktrykskontrolsystem, Sædevarme, Højdejust.bart føresæde, Læderrat og gearknob, EL-sideruder i for, Tonede ruder, Farvetillæg, Fartpilot & Speedlimiter, Fjernbetjent centrallås, LED Kørelys for + Autolight, Elektronisk servostyring, Radio AUX + USB udv. temp. måler, indfarvede kofangere, ikke ryger,..
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
🟥NEM OG HURTIG FINANSIERING VIA SANTADER BILFINANS🟥
✅ Mulighed for udvidet Garanti med GOSafe FRAGUS Markedets bedste dækning - Vælg 24/36/48mdr. ✔️Attraktiv finansiering med 0kr eller 20% udbetaling via Nordenia Finans og Santander.
✅ Finansiere bilen med et "Grønt" billån med lav Variabel/Fast rente fra 2.99%.
✅ Skarp forsikring tilbydes.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
⭐️ FORDELENE VED LÅN GENNEM OS:
-Markedets laveste rente
-Hurtig kreditvurdering
-Fuld fleksibilitet & billige indfrielsesvilkår
-Du bevarer dine lånemuligheder i banken
-Variabel eller fast rente
📞 Ring på telefon: 5196 1606 eller 3080 9729
📧 mail til: salg@finnsauto.dk
Åbningstider i salgsafdelingen;
Man – Fre: 09-17
Lørdag - Søndag: Efter aftale
-
74.900 kr.
-
Kilometer83.000
-
Benzin21,3 km/l
-
1. reg06/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder