Kia Niro 1,6 GDI PHEV Plugin-hybrid Advance DCT 141HK 5d 6g Aut.
Kia Niro 1,6 GDI PHEV Plugin-hybrid Advance DCT 141HK 5d 6g Aut. egenskaber
| Farve | Sølv |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Længde | 4.355 cm |
| Bredde | 1.805 cm |
| Højde | 1.545 cm |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Max påhæng | 600 kg |
| Sidst synet | 8 jan 2026 |
Beskrivelse
Automatgear, Bakkamera, Elruder for/bag, El-foldbare spejle m. varme, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Navigation, Parkeringssensor for/bag, Sædevarme for, Varme i forruden, varme i rat, 17" Alufælge, Anhængertræk, Tågelygter, Vinterhjul medfølger, 8 Airbags, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, 1 ejer, Ikke ryger, Nysynet, Service ok, Højde justerbar forsæde, Opvarmet forrude, Regnsensor, Servo, Udvendig temperaturmåler, Metallak, Tonede ruder, Højdejusterbart førersæde, Kopholder, Dæktrykssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Træthedsregistrering
-
149.800 kr.
-
Kilometer74.600
-
Hybrid-Benzin71,4 km/l
-
1. reg01/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift1.080 kr. pr. år
Del på Facebook