Hyundai Ioniq 5 Ultimate
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 217 / 160 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.885 kg |
| Længde | 464 cm |
| Bredde | 189 cm |
| Højde | 161 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 70,0 kWh |
✅ EL-SÆDER MED MEMORY
✅ APDAPTIV FARTPILOT
✅ BAKKAMERA MED 360*
✅ ELEKTRISK BAGKLAP
✅ FJERNSTYRET PARKERING
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 481 KM.
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling
⭐ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti i op til 36 mdr.
⭐ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
El-justerbare forsæder med memory, el-justerbare bagsæder, sædevarme/køling,sædevarme i bag, bakkamera med 360° kamera, parkeringssensor for & bag, fjernstyret parkering, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, headup display, adaptiv fartpilot, glastag, matrix led forlygter, 12,3" digitalt cockpit, 19" alufælge, ambiente belysning, 2 zonet klimaanlæg, varme i rat, nøglefri adgang, apple carplay, android auto, navigation, skiltegenkendelse, regnsensor, automatisk lys, auto hold, airbag, isofix, esp, dab+ radio, trådløs mobilopladning, mørktonede ruder i bag, el-klapbare sidespejle m/varme, 4x el-ruder, multifunktionsrat i læder, kørecomputer
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr iht. danske modeller
-
214.900 kr.
-
Kilometer57.000
-
El65,7 km/l
-
1. reg09/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder