Ford Fiesta SCTi 100 Trend
Ford Fiesta SCTi 100 Trend egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 954 kg |
| Længde | 395 cm |
| Bredde | 172 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Max påhæng | 900 kg |
| Sidst synet | 1 aug 2024 |
| Moment | 150 nm |
| Lasteevne | 601 kg |
Beskrivelse
Fiesta - Dæktrykovervågning, Fiesta - Radio/CD-afspiller, Fiesta - Fjernbetjent centrallås, Fiesta - ESP inkl. bakkestart-assistance, Fiesta - Opvarmede forsæder, Fiesta - MyKey - indstilling af tophastighed og maksimal lydstyrke på audiosystemet, Fiesta - 15" stålfælge med 12-egede hjulkapsler, Fiesta - Karrosserifarvet for- og bagkofanger, Fiesta - Forsinket slukning af forlygter, Fiesta - Elektronisk servostyring, Fiesta - Front-, side- og gardinairbag samt knæairbag til fører, Fiesta - ABS-b, multifunktionsrat, aircondition, el-ruder, sædevarme, fjernb. centrallås, 4 airbags, automatisk lys, isofix
-
64.646 kr.
-
Kilometer117.000
-
Benzin23,3 km/l
-
1. reg07/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Bredsten-Balle Auto ApS
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Del på Facebook