Dacia Sandero 1,5 Blue dCi Stepway Start/Stop 95HK 5d
Dacia Sandero 1,5 Blue dCi Stepway Start/Stop 95HK 5d egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 95 / 70 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.226 kg |
| Længde | 408 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 155 cm |
| Tophastighed | 179 km/t |
| Max påhæng | 1.090 kg |
| Sidst synet | 16 jan 2025 |
| Moment | 220 nm |
| Lasteevne | 419 kg |
Beskrivelse
flot og velholdt - tidligere undervognsbehandlet -
12V udtag, armlæn, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Kørecomputer, Navigation, Parkeringssensor bag, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 16" Alufælge, Anhængertræk, Tagræling, Tågelygter, Armlæn, Bagagerumsdækken, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Isofix, Selealarm, Selestrammer, Startspærre
-
64.900 kr.
-
Kilometer146.000
-
Diesel28,2 km/l
-
1. reg10/2019
-
Modelår2018
-
Grøn afgift2.440 kr. pr. år
Del på Facebook