Cupra Born
Cupra Born egenskaber
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.736 kg |
| Længde | 432 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Batteristørrelse | 58,0 kWh |
Beskrivelse
✅ SPORTSSÆDER
✅ APPLE CARPLAY
✅ BAKKAMERA
✅ 2 ZONET KLIMAANLÆG
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 421 KM.
Sportssæder, 19" alufælge, fuld led forlygter, 2 zonet klimaanlæg, varme i rattet, sædevarme, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, splitbagsæde, digitalt cockpit, multifunktionsrat i læder, trådløs mobilopladning, apple carplay / android auto, navigation, bakkamera, parkeringssensor for & bag, adaptiv fartpilot, airbag, esp, automatisk lys, isofix, dab+ radio
Bilen er importeret og kan derfor variere i udstyr iht. danske modeller
-
159.900 kr.
-
Kilometer115.000
-
1. reg05/2023
-
Modelår2023
Del på Facebook