Citroën Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech Platinum start/stop 130HK
Citroën Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech Platinum start/stop 130HK egenskaber
| Farve | Sølv |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 130 / 96 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.478 kg |
| Længde | 460 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 164 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 8 maj 2025 |
| Moment | 230 nm |
| Lasteevne | 617 kg |
| CO2 udledning | 118,0 g/km |
Beskrivelse
BRMÆRK 7 PERSONERS - KOM AFSTED HELE FAMILIEN.....
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, AUX stik, Bluetooth, El-foldbare spejle, El-håndbremse, El-spejle, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 16" Alufælge, Anhængertræk aftageligt, Metallak, 7 sæder, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, Dæktrykssensor, Fører-airbag, Gardin-airbag, Isofix, Lyssensor, Selealarm, 3 individuelle sæder i bag, Ikke ryger
-
99.900 kr.
-
Kilometer148.000
-
Benzin21,2 km/l
-
1. reg05/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år
Del på Facebook