Citroën C1 PureTech Feel
Citroën C1 PureTech Feel egenskaber
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 82 / 60 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 865 kg |
| Længde | 344 cm |
| Bredde | 163 cm |
| Højde | 147 cm |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Sidst synet | 11 feb 2026 |
| Moment | 116 nm |
| Lasteevne | 375 kg |
Beskrivelse
multifunktionsrat, kørecomputer, aircondition, fjernb. centrallås, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, 6 airbags, isofix, dæktryksmåler
-
64.446 kr.
-
Kilometer48.000
-
Benzin23,3 km/l
-
1. reg06/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Bredsten-Balle Auto ApS
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Del på Facebook