Citroën C1 1,0 VTi Origins 72HK 5d
Citroën C1 1,0 VTi Origins 72HK 5d egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 72 / 53 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 975 kg |
| Længde | 346 cm |
| Bredde | 161 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Sidst synet | 3 feb 2026 |
| Moment | 93 nm |
| Lasteevne | 265 kg |
Beskrivelse
EN AF DE FÅ I DENNE UDGAVE.. BEMÆRK DET SORTE TAG OG ALLE DETALJERNE.. VINTERHJUL MEDFØLGER...
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, AUX stik, Bagagerumsdækken, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, El-spejle med varme, Elruder for, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 15" Alufælge, Mørktonede ruder bag, Tonede ruder, Tågelygter, Vinterhjul medfølger, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, ESP, Isofix, Selealarm, Selestrammer, Startspærre
-
74.900 kr.
-
Kilometer61.000
-
Benzin29,7 km/l
-
1. reg02/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift1.280 kr. pr. år
Del på Facebook