Citroën ë-C3 VTR Sport LTD
Citroën ë-C3 VTR Sport LTD egenskaber
| Farve | Blå |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 113 / 83 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.383 kg |
| Længde | 402 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 158 cm |
| Tophastighed | 135 km/t |
| Max påhæng | 550 kg |
| Sidst synet | 25 sep 2025 |
| Moment | 120 nm |
| Lasteevne | 527 kg |
| Batteristørrelse | 43,8 kWh |
Beskrivelse
✅ BEMÆRK KUN 5700 KM.
✅ 3-FASET LADNING
✅ FULD AUTOMATISK KLIMA
✅ FARTPIOLOT
✅ 17" ALUFÆLGE
✅ RÆKKEVIDDE WLTP 320 KM.
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling
⭐ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti i op til 36 mdr.
⭐ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
multifunktionsrat, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, automatgear, aircondition, centrallås, fuldaut. klima, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, håndfrit til mobil, airbag, esp, regnsensor, bakkamera, isofix, fjernlysassistent
-
144.900 kr.
-
Kilometer5.000
-
1. reg09/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook