BMW 116d 1,5 EfficientDyn. 116HK 5d 6g
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 116 / 85 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.425 kg |
| Længde | 432 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Sidst synet | 28 mar 2025 |
| Moment | 270 nm |
| Lasteevne | 460 kg |
| CO2 udledning | 89,0 g/km |
✅BEMÆRK: Super fin og sporty lille BMW 116d ED
✅Motor: 1,5d ED Dieselmotor - 29,4 km/l - ½ årlig ejerafgift kr. 520
Highlights:
⭐ 2 zone klimaanlæg
⭐ Fartpilot
⭐ Sædevarme
⭐ Regnsensor
⭐ Nøglefri betjening
⭐ LED kørelys
⭐ Musik streaming via Bluetooth
🟥NEM OG HURTIG FINANSIERING VIA SANTADER BILFINANS🟥
✅ Mulighed for udvidet Garanti med GOSafe FRAGUS Markedets bedste dækning - Vælg 24/36/48mdr. ✔️Attraktiv finansiering med 0kr eller 20% udbetaling via Nordenia Finans og Santander.
✅ Skarp forsikring tilbydes.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Bluetooth, Centrallås, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Nøglefri døre, Nøglefri start, Regnsensor, Servo, LED kørelys, Læderrat, Multijusterbart rat, ABS, ESP, Isofix
-
124.900 kr.
-
Kilometer141.000
-
Diesel29,4 km/l
-
1. reg02/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.040 kr. pr. år