Audi A3 TFSi 150 Ambition Sportback S-tr.
Audi A3 TFSi 150 Ambition Sportback S-tr. egenskaber
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.300 kg |
| Længde | 431 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 142 cm |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 18 sep 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 465 kg |
Beskrivelse
el-sidespejle, alufælge, el-ruder, fjernbetjent centrallås, tågeforlygter, splitbagsæde, 1N3 SERVOTRONIC, sportsundervogn, P16 LÆDERSPORTSRAT, 9AK Klimaanlæg, automatisk, 1MR 4-eget læderrat, 9JE askebæger og cigarettænder, 4ZB BLANKE RUDELISTER, WBG BUSINESSPAKKE, 0C Metallic, PNV Connectivitypakke (ikke dansk tekst/tale), 17" alufælge, læderrat, multifunktionsrat, splitbagsæde, 2 zone klima, fartpilot, 4x el-ruder, parkeringssensor (bag), esp, 6 airbags, isofix, dæktryksmåler, regnsensor, musikstreaming via bluetooth, automatisk start/stop, sædevarme, udv. temp. måler, fuldaut. klima, aut. nedbl. bakspejl, KONTAKT SØREN PÅ TLF 28402635 FOR FREMVISNING
-
149.941 kr.
-
Kilometer132.000
-
Benzin20,8 km/l
-
1. reg01/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Bredsten-Balle Auto ApS
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Ballevej 26
7182 Bredsten
CVR : 73142415
75 88 18 57
28 40 26 35
salg@bredsten-auto.dk
Del på Facebook