Audi A3 2,0 35 TDI Prestige S Tronic 150HK 7g Aut.
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.561 kg |
| Længde | 449 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 142 cm |
| Tophastighed | 228 km/t |
| Max påhæng | 1.600 kg |
| Sidst synet | 3 jan 2025 |
| Moment | 360 nm |
| Lasteevne | 409 kg |
| CO2 udledning | 98,0 g/km |
Ganske få af netop den model til salg.... passet og plejet altid.. bemærk 1 ejer - topudstyret.. ekstra hjul medfølger hvor der er monteret helårsdæk.. stort service samt t-rem skiftet i mar 2026
12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, armlæn, Aut. nedblændeligt bakspejl, Aut. Start/stop, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, AUX stik, Automatisk parkeringssystem, bluetooth, DAB radio, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Køl i handskerum, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Ratgearskifte, Regnsensor, Servo, Sportssæder, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB-C tilslutning, Adaptive forlygter, Vinterhjul medfølger, Tågelygter, Matrix LED forlygter, LED baglygter, Anhængertræk aftageligt, Armlæn bag, Ambiente belysning, Glastag, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, El-Soltag, Læderrat, Multijusterbart rat, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Startspærre, Vejbaneassistent, Træthedsregistrering, 1 ejer, Diesel partikelfilter, Dynamisk blinklys, Ikke ryger, indfarvede kofangere, service ok, 17" Alufælge
-
209.900 kr.
-
Kilometer166.258
-
Diesel26,3 km/l
-
1. reg01/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift3.380 kr. pr. år